Macaristan
MS
0 4
Belçika


90 Yellow Adam Szalai ve Marouane Fellaini arasında yaşanan sözlü dialoglar sonrasında hakem bu iki futbolcuyuda sarı kart ile cezalandırıyor.
90   Hakem Milorad Mazic son düdüğünü çalıyor ve Belçika maçı 4-0'lık skorla kazanarak adını çeyrek finale yazdırıyor.
90 Assist Radja Nainggolan, golde asist yapan oyuncu oluyor.
90 Goal GOL Belçika, Yannick Ferreira-Carrasco ile maçta 4-0'lık üstünlüğü yakalıyor. Radja Nainggolan'ın ara pasıyla ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Yannick Ferreira-Carrasco yerden düzgün bir şut çekiyor ve fileleri havalandırmayı başarıyor.
90   Ceza sahası içersi sol çaprazda bir anda topla buluşan Akos Elek bekletmeden şutunu çekiyor ancak kaleci Thibaut Courtois zorda olsa bu şutu kurtarmayı başarıyor.
89 Yellow Michy Batshuayi, rakibi Balazs Dzsudzsak'a yaptığı faul sonrasında hakeme tepki olarak topa sert bir şekilde vuruyor ve sarı kart ile cezalandırılıyor.
87 BlockedShot Kaleye uzak mesafeden hafif sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruş için topun başına Balazs Dzsudzsak geçiyor. Dzsudzsak'ın doğrudan kaleye çektiği sert şut barajdan geri geliyor.
85   Michy Batshuayi, ceza sahası dışı sol çaprazından ayağının içiyle kaleye şansını deniyor ancak kaleci Gabor Kiraly iki hamlede topun sahibi oluyor.
83 Corner Balazs Dzsudzsak'un sol taraftan kullandığı köşe vuruşu sonrasında ortası altıpasın önüne doğru geliyor. O noktada Marouane Fellaini topu kafayla uzaklaştırmayı başarıyor.
81 Substitution Belçika üçüncü ve son oyuncu değişiklik hakkını da kullanıyor. 3. golün sahibi Eden Hazard oyundan alınırken, Marouane Fellaini yerine oyuna dahil oluyor.
80 Goal GOL Belçika, Eden Hazard ile maçta durumu 3-0'a getiriyor. Hızlı gelişen Belçika atağında orta alanda topla buluşan Kevin De Bruyne, pasını sol kanattaki Eden Hazard'a atıyor. Hazard, süratle ceza yayına ilerledikten sonra önünü boşaltıyor ve yerden etkili bir şut çekerek kaleci Gabor Kiraly'ı mağlup etmeyi başarıyor.
79 Substitution Macaristan Milli takımında oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Daniel Böde, Roland Juhasz'ın yerine oyuna dahil oluyor.
78 Assist Eden Hazard, golde asist yapan oyuncu oluyor.
78 Goal GOL Belçika, Michy Batshuayi ile farkı 2'ye çıkartıyor. Sol kanatta topla buluşan Eden Hazard rakiplerinden sıyrıldıktan sonra yerden pasını altıpasın önündeki Michy Batshuayi'e atıyor. O noktada Michy Batshuayi müsait pozisyonda vuruşunu yapıyor ve top ağlarla buluşuyor.
76 Substitution Belçika, ikinci oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Michy Batshuayi, Romelu Lukaku'nun yerine oyuna dahil oluyor.
75   Gergo Lovrencsics sol kanatta son çizgiye indikten sonra ayağının dışıyla ortasını yapıyor fakat herkesi aşan top taca çıkıyor.
75 Substitution Macaristan Milli takımında oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Adam Pinter oyundan alınırken, Nemanja Nikolic yerine oyuna dahil oluyor.
72   Kevin De Bruyne sol kanattan ortasıyla topu ön direkteki Romelu Lukaku'ya atmak istiyor ancak Lukaku'yu aşan top ters taraftan taca çıkıyor.
70 Substitution Belçika, maçta ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Yannick Ferreira-Carrasco, Dries Mertens'in yerine oyuna dahil oluyor.
68   Serbest vuruşu kullanan Balazs Dzsudzsak ortasını ceza sahasına doğru gönderiyor. Savunmadan seken top ceza sahası içi sağ çaprazına doğru gidiyor. Bu noktada Roland Juhasz topu kontrol ettikten sonra şutunu çekiyor ancak kaleye paralel giden top az farkla auta çıkıyor.
67 Yellow Thomas Vermaelen, rakibi Adam Pinter'e arkadan yaptığı müdahale sonrasında hakem Milorad Mazic tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor ve bir sonraki maçta cezalı durumuna düşüyor.
67   Sol taraftan köşe vuruşunu kullanmak için topun başına Balazs Dzsudzsak geçiyor. Dzsudzsak'ın, arka direğe gönderdiği ortasına Roland Juhasz kafa vuruşunu yapıyor ancak top doğrudan auta çıkıyor.
66   Ceza yayının hemen önünde topla buluşan Adam Pinter, Axel Witsel'den sıyrıldıktan sonra şutunu çekiyor ancak kaleci Thibaut Courtois son anda topu kornere çeliyor.
63 Offside Kevin De Bruyne'ün pasına sağ kanatta hareketlenmek isteyen Eden Hazard ofsayta yakalanıyor.
61 Yellow Akos Elek, rakibi Eden Hazard'a yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
60 Corner Kevin De Bruyne'ün sol taraftan kullandığı köşe vuruşunu kaleci Gabor Kiraly penaltı noktası üzerinde kontrol ediyor.
59   Sol kanattan Eden Hazard yerden ortasını altıpasın önüne gönderiyor. O noktada Dries Mertens topun gelişine şutunu çekiyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor.
59 Corner Belçika, Dries Mertens ile sağ kanattan köşe vuruşu kullanıyor. Mertens'in, arka tarafa doğru gönderdiği ortasını savunma uzaklaştırıyor.
54 Corner Köşe vuruşunu kullanmak için topun başına giden Balazs Dzsudzsak ortasını altıpasın önüne gönderiyor ancak savunmada Thomas Vermaelen topu uzaklaştırıyor.
54 BlockedShot Sol kanatta topla buluşan Balazs Dzsudzsak ortasını penaltı noktası üzerine doğru gönderiyor. Bu noktada topa iyi yükselen Adam Szalai kafa vuruşunu yapıyor ancak savunmada Toby Alderweireld'e çarpan top kornere gidiyor.
53  
52   Romelu Lukaku'nun pasıyla topla buluşan Kevin De Bruyne ceza sahası içi sağ çaprazdan yerden sert bir şut çekiyor ancak kaleye paralel giden top doğrudan auta çıkıyor.
50   Adam Pinter ile verkaça giren Adam Szalai ceza sahası içi sağ çaprazından sert bir şut çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
47 Yellow Adam Lang, rakibi Eden Hazard'a yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
46   Sol kanattan köşe vuruşunu kullanmak için topun başına Kevin De Bruyne geçiyor. Kevin De Bruyne'ün ceza yayı üzerine gönderdiği ortasını Dries Mertens kontrol ediyor ardında sert bir şut çekiyor fakat kaleci Gabor Kiraly bu pozisyonda da başarılı oluyor.
46   Sol kanatta topla buluşan Eden Hazard ceza sahasına girer girmez çaprazdan çok sert bir şut çekiyor ancak tam köşeye giden topu kaleci Gabor Kiraly kornere çeliyor.
46 Substitution Macaristan ikinci yarıya oyuncu değişikliği başlıyor. Zoltan Gera oyundan alınırken, Akos Elek yerine oyuna dahil oluyor.
46   Hakem Milorad Mazic ikinci yarının ilk düdüğünü çalıyor ve ikinci yarıya Macaristan başlıyor.
45   İlk yarının sonuna uzatma gelmiyor ve mücadelenin ilk yarısı Belçika'nın 1-0'lık üstünlüğü ile tamamlanıyor.
43 Corner Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu için topun başına Kevin De Bruyne geçiyor. Kevin De Bruyne'ün ceza sahası içerisine gönderdiği ortasını Macaristan savunması uzaklaştırıyor.
42   Eden Hazard'ın ceza sahası içi sağ çaprazına attığı pasla topla buluşan Dries Mertens topun kontrolünü sağladıktan sonra şutunu çekiyor ancak kaleci Gabor Kiraly bu şutuda kurtarmayı başarıyor.
41   Sağ kanattan Zoltan Gera'nın penaltı noktası üzerine gönderdiği ortasını savunma karşılıyor. Dönen topu iyi takip eden Balazs Dzsudzsak ceza yayının hemen sağından gelişine şutunu çekiyor ancak top çok az farkla kalenin yanından auta çıkıyor.
39   Adam Pinter'in pasıyla ceza sahası dışı sağ çaprazında topu önüne alan Gergo Lovrencsics sağ ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ancak bu şut az farkla kalenin üstünden auta çıkıyor.
38   Romelu Lukaku'nun pasıyla ceza sahası içi sağ kanatta topla buluşan Kevin De Bruyne bekletmeden şutunu çekiyor ancak tecrübeli file bekçi Gabor Kiraly zorlanmadan bu şutu kurtarmayı başarıyor.
35   Kazanılan serbest vuruş için topun başına Kevin De Bruyne geçiyor. Kevin De Bruyne'ün sağ ayağıyla çektiği sert şut üst direğe çarpıp havalanıyor ve altıpasın önüne doğru iniyor. O noktada Romelu Lukaku tamamlamak istiyor ancak top kalenin üstünden auta çıkıyor.
34 Yellow Tamas Kadar, ceza yayının hemen sağında rakibi Dries Mertens'e faul yapıyor ve hakem Milorad Mazic tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.
34 Offside Eden Hazard'ın pasına hareketlenen Dries Mertens ofsayta yakalanıyor.
32   Eden Hazard'ın pasıyla ceza sahası içi sol çaprazında topla buluşan Romelu Lukaku sol ayağıyla sert bir şut çekiyor ancak top yandan farklı bir şekilde auta çıkıyor.
31   Ceza sahası dışı sol çaprazından Gergo Lovrencsics kaleye şansını deniyor ancak bu şut farklı bir şekilde auta çıkıyor.
30   Sağ kanattan Romelu Lukaku'nun açtığı ortaya penaltı noktası üzerinden Kevin De Bruyne kafa vuruşunu yapıyor ancak zayıf giden bu şutu Gabor Kiraly rahat bir şekilde kurtarıyor.
28 Offside Romelu Lukaku'nun ara pasına hareketlenen Eden Hazard orta sahanın biraz ilerisinden ofsayta yakalanıyor.
24   Balazs Dzsudzsak rakiplerinden sıyrıldıktan sonra kaleyi tam cepheden gören bir noktadan yerden sert bir şut çekiyor ancak kaleci Thibaut Courtois bu şutu kurtarmayı başarıyor.
23 BlockedShot Eden Hazard'ın, ceza yayı gerisinden çektiği sert şut kendi takım arkadaşından geri geliyor.
23   Gergo Lovrencsics'in pasıyla sol kanatta topla buluşan Tamas Kadar ortasını kale ağzına doğru gönderiyor ancak kaleci Thibaut Courtois topa hakim olmayı başarıyor.
20   Romelu Lukaku'nun pasıyla ceza yayının hemen gerisinden Toby Alderweireld topun gelişine şutunu çekiyor ancak bu şut kalenin üstünden auta çıkıyor.
20 Corner Sağ taraftan köşe vuruşu için topun başına Kevin De Bruyne geçiyor. Kevin De Bruyne'ün arka direğe gönderdiği ortası savunmaya çarpıp ters tarafa açılıyor.
17 Corner Balazs Dzsudzsak ile Macaristan sağ kanattan köşe vuruşu kullanıyor. Balazs Dzsudzsak'ın altıpasın önüne gönderdiği ortasında Belçika savunması uzaklaştırıyor.
15   Köşe vuruşu için topun başına Kevin De Bruyne geçiyor. De Bruyne'ün ceza sahası içerisine gönderdiği ortasını Adam Pinter karşılayan isim oluyor.
15   Hızlı gelişen Belçika atağında Romelu Lukaku pasını Kevin De Bruyne'e doğru gönderiyor. Sağ kanattan hızla giden De Bruyne ceza sahası içi sağ çaprazından şutunu çekiyor ancak kaleci Gabor Kiraly topu kornere çelmeyi başarıyor.
13   Gergo Lovrencsics'in sol kanattan ceza sahasına gönderdiği ortasını Toby Alderweireld uzaklaştıran isim oluyor.
10 Goal GOL Belçika, Toby Alderweireld ile maçta 1-0 öne geçiyor. Ceza sahası dışı sol çaprazından kazanılan serbest vuruş için topun başına Kevin De Bruyne geçiyor. De Bruyne'ün altıpasın önüne doğru gönderdiği ortasına iyi yükselen Toby Alderweireld kafa vuruşunu yapıyor ve top filelerle buluşuyor.
10 Assist Kevin De Bruyne, golde asist yapan oyuncu oluyor.
7 Corner Köşe vuruşu için topun başına geçen Kevin De Bruyne ortasını arka direğe doğru gönderiyor. O noktada Axel Witsel topu iyi kontrol edemeyince savunma topu tehlikeli bölgenin dışına çıkartmayı başarıyor.
6   Sağ kanattan Kevin De Bruyne'ün ortasını ön direkte kontrol eden Romelu Lukaku sağ ayağıyla yakın mesafeden şutunu çekiyor fakat kaleci Gabor Kiraly son anda topu kornere çelmeyi başarıyor.
6   Ceza sahası içi sağ çaprazında Gergo Lovrencsics topu soluna çektikten sonra şutunu çekiyor ancak yerden giden bu şutu kaleci Thibaut Courtois kolay bir şekilde kontrol ediyor.
5   Ceza yayının hemen sağında topla buluşan Kevin De Bruyne sağ ayağıyla şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde kalenin üstünden auta çıkıyor.
1   Hakem Milorad Mazic ilk düdüğünü çalıyor ve mücadeleye Belçika başlıyor.
  İki takım futbolcuları ve hakemler sahaya çıkıyor. Maç Milli marşların ardından başlayacak.
  Oynanan bu mücadelelerde Belçika 24 GOL atarken, Macaristan ise 19 kez fileleri havalandırmayı başardı.
  İki takım daha önce 12 kez karşı karşıya geldi. Bu mücadelelerin 7'sini Belçika, 3'ünü Macaristan kazandı. 2 maçtada eşitlik bozulmadı.
  Belçika ise E grubunda 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alarak elde ettiği 6 puanla 2. sırada yer alarak son 16'ya kalmayı başardı.
  Macaristan, F grubunda 1 galibiyet ve 2 beraberlik alarak topladığı 5 puanla grubunu lider tamamladı ve bir üst tura çıkmayı başarmıştı.
  Municipal de Toulouse Stadyum'unda saat 22:00'da başlayacak olan mücadeleyi hakem Milorad Mazic yönetecek.
  Euro 2016 son 16 turunda Macaristan ile Belçika karşı karşıya geliyor.
Sonuçlar
Final
Portekiz
1-0
10.07.2016
Fransa

Puan Durumu G B M P
1 Fransa 2 1 0 7
2 İsviçre 1 2 0 5
3 Arnavutluk 1 0 2 3
4 Romanya 0 1 2 1
Anket
Sizce Süper Lig'de hangi takım şampiyon olur?


Gönder
Foto Galeri
Video Galeri