Portekiz
MS
0 0
Avusturya


90   Hakem Nicola Rizzoli maçın son düdüğünü çalıyor ve müsabaka golsüz sona eriyor. Bu skorla Portekiz puanını 2'ye, Avusturya ise 1'e çıkartıyor.
90 BlockedShot Ceza sahası dışı sol çaprazından Cristiano Ronaldo sağ ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ancak top savunmadan geri geliyor.
90 Offside Orta sahadan serbest vuruşla uzun gelen topa ceza sahası içi sol çaprazında hareketlenen Marko Arnautovic ofsayta yakalanıyor.
90   Maçın sonuna oynanmamış süre olarak en az 3 dakika ilave ediliyor.
90   Christian Fuchs, sol kanattan ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak son anda kademeye giren Raphael Guerreiro topu taca atmayı başarıyor.
89 BlockedShot Ceza sahası dışı sağ çaprazından Vieirinha çok sert bir şut çekiyor ancak top savunmadan geri geliyor.
89 Substitution Portekiz Milli takımında oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Nani oyundan alınırken, Rafa Silva yerine oyuna dahil oluyor.
87 Substitution Avusturya üçüncü ve son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Kevin Wimmer, Stefan Ilsanker'in yerine oyuna dahil oluyor.
86 Yellow Alessandro Schöpf, hakem Nicola Rizzoli'nin elle oynama kararından sonra itirazlarda bulunuyor ve sarı kart ile cezalandırılıyor.
85 Offside Sağ kanattan serbest vuruşu kullanmak için topun başına Raphael Guerreiro geçiyor. Raphael Guerreiro'un ön direğe gönderdiği ortasına Cristiano Ronaldo kafa vuruşunu yaparak fileleri havalandırıyor ancak daha öncesinde yardımcı hakem ofsayt bayrağını havaya kaldırıyor.
85 Substitution Avusturya Milli takımı oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Marcel Sabitzer oyundan alınırken, Lukas Hinterseer yerine oyuna dahil oluyor.
83 Substitution Portekiz ikinci oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Eder, Andre Gomes'in yerine oyuna dahil oluyor.
82   Alessandro Schöpf'ün sağ kanattan açtığı ortasını penaltı noktası üzerinde Pepe uzaklaştıran isim oluyor.
79 MissedPenalty Direkten dönen top ceza sahası çizgisi üzerinde Andre Gomes'in önüne geliyor. Gomes, topun gelişine şutunu çekiyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
79  
79   Cristiano Ronaldo penaltıyı kaçırıyor ! Topun başına geçen Cristiano Ronaldo sağ ayağıyla kalenin sağına doğru yerden bir şut çekiyor ancak top direkten geri geliyor.
79   Penaltı atışı için topun başına Cristiano Ronaldo geçiyor.
78 Foul Sol kanatta topla buluşan Raphael Guerreiro ortasını Cristiano Ronaldo'ya doğru gönderiyor. O noktada savunmada Martin Hinteregger, Ronaldo'ya faul yapıyor ve hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösteriyor.
78 Yellow Penaltıya sebebiyet veren Martin Hinteregger sarı kartı gören isim oluyor.
74   Ceza yayının önünden kazanılan serbest vuruş için topun başına geçen Christian Fuchs pasını altıpasın soluna doğru gönderiyor ancak o noktada Pepe topu uzaklaştırıyor. Dönen top tekrar Christian Fuchs'un önüne geliyor. Fuchs'un, bekletmeden çektiği şut doğrudan auta çıkıyor.
72 BlockedShot Nani'nin kafayla ceza yayının içine indirdiği topa Joao Mario gelişine şutunu çekiyor ancak top savunmadan geri geliyor.
71 Substitution Portekiz ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. Joao Mario, Ricardo Quaresma'nın yerine oyuna dahil oluyor.
67   Ricardo Quaresma'nın, sağ kanattan gönderdiği ortası kaleci Robert Almer'de kalıyor.
65   Ceza sahası dışı sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruş için topun başına Cristiano Ronaldo geçiyor. Ronaldo'nun, sağ ayağıyla çektiği sert şut kalenin hemen üstünden auta çıkıyor.
65 Substitution Avusturya maçta ilk oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor. David Alaba oyundan alınırken, Alessandro Schöpf yerine oyuna dahil oluyor.
63   Ender gelişen Avusturya atağında sağ kanatta topla buluşan Marcel Sabitzer ortasını ön direğe yapmak istiyor ancak savunma topu uzaklaştırıyor.
62 Corner Ricardo Quaresma'nın, sağ kanattan ön direğe yaptığı ortasını Christian Fuchs uzaklaştıran isim oluyor.
61   Serbest vuruş içi topun başına geçen Ricardo Quaresma ortasını ön direkteki Cristiano Ronaldo'ya atmak istiyor ancak savunma zamanında araya girerek topu tehlikeli bölgenin dışına uzaklaştırmayı başarıyor.
60 Yellow Ceza sahası dışı sağ tarafında Christian Fuchs, rakibi Ricardo Quaresma'ya çelme takarak yere düşürüyor ve hakem Nicola Rizzoli tarafından sarı kart ile cezalandırılıyor.
60 BlockedShot Joao Moutinho'nun pasıyla topla buluşan Andre Gomes ceza yayının hemen sağından sert bir şut çekiyor ancak savunma topun kaleye gitmesini engelliyor.
59   Christian Fuchs, sağ kanattan ortasını ceza sahası içerisine yapmak istiyor ancak top doğrudan auta çıkıyor.
57 Offside Martin Harnik'in pasına hareketlenen Marcel Sabitzer sağ kanatta ofsayta yakalanıyor.
57   Maçın bu dakikalarında Portekiz üst üste pozisyonlar yakalıyor.
56   Köşe vuruşunu kullanan Ricardo Quaresma ortasını altıpasın önüne doğru gönderiyor. O noktada müsait pozisyonda Cristiano Ronaldo kafa vuruşunu yapıyor ancak direk dibinde kaleci Robert Almer bu şutuda kurtarmayı başarıyor.
55   Pepe'nin pasıyla ceza sahası dışı sol çaprazından Cristiano Ronaldo'nun çektiği sert şutu kaleci Robert Almer köşeye uzanarak kornere çelmeyi başarıyor.
54   Sağ köşe gönderine yakın bir noktadan Ricardo Quaresma'ya yapılan faulün ardından serbest vuruş için topun başına Raphael Guerreiro geçiyor. Raphael Guerreiro'nun arka direğe doğru gönderdiği ortası doğrudan auta çıkıyor.
53 Corner Ricardo Quaresma, sağ taraftan köşe vuruşu için topun başına geçiyor. Quaresma'nın, ön direğe gönderdiği ortasını Julian Baumgartlinger kafayla uzaklaştırıyor.
50   Hızlı gelişen Portekiz atağında Cristiano Ronaldo pasını sağ kanattaki Ricardo Quaresma'ya atıyor. Quaresma, bekletmeden ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak o noktada topa kimse dokunamıyor ve top ters taraftan tehlikeli bölgenin dışına çıkıyor.
49 BlockedShot Kaleye uzak mesafeden serbest vuruş için topun başına Cristiano Ronaldo geçiyor. Ronaldo'nun, sağ ayağıyla çektiği sert şut barajdan geri geliyor.
47 Yellow Orta sahada Martin Harnik, rakibi Joao Moutinho'ya kayarak yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
46   Ceza yayının hemen gerisinden Stefan Ilsanker sağ ayağıyla yerden çok sert bir şut çekiyor ancak köşeye giden topu Rui Patricio zorda olsa kurtarmayı başarıyor.
46   İtalyan hakem Nicola Rizzoli düdüğünü çalıyor ve ikinci yarıya Avusturya başlıyor.
45   Hakem maçın ilk yarısını bitiren düdüğünü çalıyor ve mücadelenin ilk yarısı golsüz sona eriyor.
43   Andre Gomes'in sağ kanattan gönderdiği ortasını savunma uzaklaştırmayı başarıyor.
41 Offside Uzun atılan pasa hareketlenen Ricardo Quaresma sağ kanatta ofsayta yakalanıyor.
41   Kazanılan serbest vuruş için topun başına geçen David Alaba sol ayağıyla çok sert bir şut çekiyor ancak kale çizgisi üzerinde Vieirinha topun filelerle buluşmasını önlüyor.
40 Yellow Ceza sahası dışı sağ tarafında Pepe, rakibi David Alaba'ya kayarak yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
38   Ceza yayı önünden Ricardo Quaresma kafayla pası penaltı noktasındaki Cristiano Ronaldo'ya atıyor. Ronaldo, topu önüne aldıktan sonra şutunu çekiyor ancak kaleci Robert Almer bu pozisyonda da başarılı oluyor.
35 Offside Sağ kanatta topla buluşan Nani, ortasını penaltı noktasındaki Cristiano Ronaldo'ya atıyor. Cristiano Ronaldo, topun gelişine kafa vuruşunu yapıyor ancak daha öncesinde ofsayt bayrağı havaya kalkıyor.
34   Maçın geride kalan süresine baktığımızda topla oynama yüzdelerinde Portekiz'in büyük bir üstünlüğü bulunuyor.
31 BlockedShot Ceza yayının hemen önünde topla buluşan Cristiano Ronaldo sağ ayağıyla şutunu çekiyor ancak Martin Hinteregger topun önüne yatarak şutun kaleye gitmesini önlüyor.
31 Yellow Ricardo Quaresma, rakibi Sebastian Prödl'e yaptığı faul sonrasında hakeme itirazlarda bulunanca sarı kart ile cezalandırılıyor.
29   Portekiz gole çok yaklaşıyor ! Sol taraftan paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından topla buluşan Andre Gomes ortasını ön direğe doğru gönderiyor. O noktada topa iyi yükselen Nani kafa vuruşunu yapıyor ancak top direkten geri geliyor. Dönen top ceza yayının hemen sağında Joao Moutinho'nun önüne geliyor. Joao Moutinho, topu kontrol ettikten sonra şutunu çekiyor ancak bu şut kalenin üstünden auta çıkıyor.
25 Corner Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu için topun başına Ricardo Quaresma geçiyor. Quaresma'nın, arka direğe gönderdiği ortasına kimse dokunamıyor ve top doğrudan auta çıkıyor.
22   Sol kanatta Andre Gomes, takım arkadaşıyla girdiği verkaçtan sonra topla tekrar buluşuyor. Son çizgiye inmeden pasını penaltı noktasının hemen soluna doğru atıyor. O noktada Cristiano Ronaldo topun gelişine yerden şutunu çekiyor ancak bu şut çok az farkla auta çıkıyor.
19   Ricardo Quaresma'nın sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda ortasını penaltı noktasının gerisine doğru gönderiyor. O noktada Ricardo Carvalho, kafa vuruşunu yapıyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
18   Sol kanatta Andre Gomes'in ortasını penaltı noktası üzerinde Martin Hinteregger uzaklaştıran isim oluyor.
16 Offside Joao Moutinho'nun pasına hareketlenen Cristiano Ronaldo, ceza yayının içinde ofsayta yakalanıyor.
13   Köşe vuruşu için topun başına geçen Quaresma, ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Bu noktada William Carvalho kafa vuruşunu yapıyor ancak zayıf giden bu şutu kaleci Robert Almer zorlanmadan kurtarmayı başarıyor.
13   Ceza sahası dışı sağ çaprazında topla buluşan Vieirinha sağ ayağıyla sert bir şut çekiyor. Savunmayada çarpan topu son anda kaleci Robert Almer kornere çelmeyi başarıyor.
12   Cristiano Ronaldo taç atışıyla oyunu hızlı başlatıyor ve pasını Nani'ye atıyor. Ceza sahası içi sol çaprazında Sebastian Prödl'i geçtikten sonra yerden şutunu çekiyor ancak kaleci Robert Almer son anda topu kornere çelmeyi başarıyor.
12   Joao Moutinho'nun sağ kanattan penaltı noktasına doğru gönderdiği ortasını Avusturya savunması uzaklaştıran isim oluyor.
8   Orta sahanın biraz ilerisinden Christian Fuchs serbest vuruştan ortasını penaltı noktasına doğru gönderiyor ancak o noktada Ricardo Carvalho topu uzaklaştıran isim oluyor.
6   Ceza sahası çizgisi önünde Vieirinha, ortasını açıyor. Savunmanın kafasından seken top altıpasın hemen sağında Nani'nin önüne geliyor. Nani, topun gelişine kafa vuruşunu yapıyor ancak top farklı bir şekilde auta çıkıyor.
4   Maç iki takım adınada hızlı başlıyor.
3   Sağ kanattan Marcel Sabitzer ortasını arka direğe doğru gönderiyor. Yüksek gelen topa Martin Harnik çok iyi yükselerek kafa vuruşunu yapıyor ancak top az farkla auta çıkıyor.
2   Sağ taraftan kazanılan köşe vuruşu için topun başına tekrar Ricardo Quaresma geçiyor. Quaresma'nın, gönderdiği ortası savunmadan sekip penaltı noktasının hemen gerisindeki Ricardo Carvalho'ya geliyor. Carvalho, şutunu çekiyor ancak top doğrudan auta çıkıyor.
2   Paslaşılarak kullanılan köşe vuruşunun ardından topla tekrar buluşan Ricardo Quaresma ortasını arka direğe doğru gönderiyor. O noktada kaleci Robert Almer son anda topu kornere çelmeyi başarıyor.
1   Hakem Nicola Rizzoli maçın ilk düdüğünü çalıyor ve mücadeleye Portekiz başlıyor.
  İki takım futbolcuları ve hakemler sahaya çıkıyor. Müsabaka seremoniden hemen sonra başlayacak.
  İki ekip arasında oynanan 10 resmi mücadelenin 3'ünü Avusturya, 2'sini Portekiz kazanırken, 5 maçtada eşitlik bozulmadı.
  Avusturya ise Macaristan karşısından sahadan 2-0'lık mağlubiyet ile ayrılmıştı.
  Portekiz ilk maçında İzlanda ile oynadığı karşılaşmada sahadan 1-1'lik eşitlikle ayrılmıştı.
  Parc des Princes Stadyum'unda saat 22:00'de başlayacak olan bu mücadeleyi hakem Nicola Rizzoli yönetecek.
  Euro 2016 F grubu 2. maçlarda Portekiz ile Avusturya karşılaşıyor.
Sonuçlar
Final
Portekiz
1-0
10.07.2016
Fransa

Puan Durumu G B M P
1 Fransa 2 1 0 7
2 İsviçre 1 2 0 5
3 Arnavutluk 1 0 2 3
4 Romanya 0 1 2 1
Anket
Sizce Süper Lig'de hangi takım şampiyon olur?


Gönder
Foto Galeri
Video Galeri