EURO2016'da yarı finale yükselen Portekiz'in Beşiktaşlı yıldızı Ricardo Quaresma, hocası Fernando Santos için ekstra performans gösterdiğini söyledi.

Santos'un kötü olduğu dönemde kendisine destek çıktığını belirten Quaresma, "Fernando Santos her zaman benim saygımı esirgemeyeceğim hocalardan. Bana ihtiyacım olan özgüveni veren sayılı teknik adamlardan. Beni oynattığı için demiyorum bunu. Öyle hissediyorum ve benim için yaptıkları nedeniyle ona teşekkür ediyorum. Porto'da oynamıyorken, birçok insan beni eleştirirken ve kadroda olmamam gerektiğini söylerken, başını ortaya koydu. Bana her zaman inandı. Ona sahada yaptıklarım ile teşekkür etmek zorundayım" dedi.

"RONALDO SON PENALTIYI ATSA, BEN İLKİNİ ATACAKTIM"

Futbolunu yeni döneme adapte ettiğini kaydeden tecrübeli oyuncu, "Futbol 3-4 yıl öncesi gibi değil, sürekli gelişiyor. Oyuncular buna adapte olmalı. Benim gibi teknik oyuncular, neye sahip olduklarını göstermeli" ifadelerini kullandı.

Polonya'yı eledikleri maçta Ronaldo ile 1. ve 5. penaltıyı atma yolunda bir seçenekleri olduğunu söyleyen yıldız isim, "5. penaltıyı atacağımı biliyordum. Ronaldo ilk penaltıyı atmak istediğinde bana, 5. penaltı kaldı. Eğer o son penaltıyı atacak olsaydı, ben ilk penaltıyı atacaktım" diye konuştu.

Portekiz, EURO2016 yarı finalinde Galler ile 6 Temmuz 22:00'da karşı karşıya gelecek.