Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO2016) sona ermesine rağmen, hakkındaki şantaj soruşturması nedeniyle Fransa Milli Takımı'nın EURO 2016 kadrosuna alınmayan Karim Benzema ile ilgili tartışma bitmedi.

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, EURO2016 ile ilgili olarak Paris'te düzenlediği basın toplantısında yine Benzema ile ilgili soruları yanıtlamak zorunda kaldı.

Le Graet, "Benzema, ömür boyu milli takımdan uzaklaştırılmadı, bu işi artık zamana bırakalım'' diyerek Fransız futbolcuya milli takımının kapılarının tamamen kapalı olmadığı mesajını verdi.

"Benzema hakkında davanın sürdüğünü ve bu davanın nasıl gelişeceğine bakılması gerektiğini kaydeden Le Graet, ''Ben hep onun iyi bir oyuncu olduğunu düşündüm. O hayat boyu takımdan uzaklaştırılmadı, bu zaten benim doğama aykırı, takımın seçicisi ileride kararına verecek.'' ifadesini kullandı.

Fransa Milli Futbol Takımı'nın EURO 2016'da başarılı olduğunu kaydeden Le Graet, hedefin yarı finali çıkıp, ilk dörtte yer almak olduğunu, takımın da bunu gerçekleştirdiğini kaydetti.

EURO2016'nın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ve kaydeden Le Graet, turnuva sırasında çok az olay çıktığını, futbolcuların ve taraftarların iyi bir şekilde davrandığını belirtti. 

Le Graet, Fransa Milli Futbol Takımı'nın önemli futbolcularının Fransa Ligi'ndeki takımlarda oynamamasından da üzüntü duyduğunu sözlerine ekledi.