EURO2016 finalinde kupayı Portekiz'e kaptıran Fransa'da teknik direktör Didier Deschamps maç sonu açıklamalarda bulundu.

İşte Deschamps'ın basın toplantısından satır başları:

"Büyük bir hayal kırıklığı var. Bunu kelimelere dökmek kolay değil. Portekiz'i tebrik ediyorum. Elimize maçı kazanacak kadar çok şans geçti ama bunları değerlendiremedik. Finali bu şekilde kaybetmek çok acı. Oyuncularım her şeylerini sahaya verdi. Bazı kilit durumlarda eksiğimiz oldu sadece ve sonuç oalrak kaybettik. Taaraftarlarımız için de büyük hayal kırıklığı oldu. Zaferimize inanmışlardı."

"Ronaldo olmadan Portekiz..."

"Tribün baskısı hissettiğimizi düşünmüyorum çünkü ev sahibi bizdik. Rakip genel olarak atağa hızlı çıkmaya çalıştı. İyi savunma yaptılar. Ronaldo oyundan çıkınca biraz daha kapandılar. Bazı boşiluklar bulduk ama oralarda da golü yapamadık. Her şeye rağmen doğru yoldayız, burada final oynadık."

Portekiz kupayı hak etti mi?

"Kazanan her zaman hak etmiştir. Bu turnuva için derin analizler yapabiliriz ama sonuçta hiçbir yere varamayız. Kupayı Portekiz kazandı. Turnuva boyunca bir şekilde geldiler ve bugün en önemli maçı kazandılar."

"Geleceğimiz çok parlak"

"Oyuncularımla gurur duyuyorum. Çok genç ve iyi bir takımımız var. Burada biten bir şey yok. Daha parlak günlerin başlangıcı bugün. Gelecekte bizi çok daha güzel günler bekliyor."