Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker, Hırvat taraftarların neden olduğu olaylardan ötürü büyük hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

"Bu ilk kez başımıza gelmiyor." diyerek sözlerine başlayan Davor Suker, "10 yıldır bu tip şeylerle uğraşıyoruz. Tarih ne yazık ki bizi, Milano olayları, Poljud ve Nazi gamalı haçı ile yazıyor. Bu açıkçası bizim hatalarımız ve ülkedeki eğitimle alakalı. Ne ülke, ne politika, ne eğitimn kurumları bu problemi çözmek istemiyor." dedi.

Hırvatistan Futbol Federasyonu olarak ellerinden geleni yaptıklarını ama holiganlara karşı kazanamadıklarını söyleyen Davor Suker, "Biz bununla başa çıkamıyoruz ama biz cezalandırılıyoruz. Cezaları biz ödüyoruz ama bu insanlar maçlara bir şekilde gelebilmeyi başarıyor. Bunun politikacılarla alakalı olduğunu düşünüyorum." sözleriyle konuşmasını sürdürdü.

Hükümet yetkililerinden destek göremediklerini belirten Davor Suker, "Hangi hükümet yetkilisi maçlarımıza geliyor. Stadyumda, hükümet için ayrılmış 10 koltuk vardı ama 1 tanesi bile gelmedi. Almanlar'ı görüyor musunuz mesela, nasıl takımlarına sahip çıkıyorlar. Bu durum bizim için bir utançtır." ifadeleriyle sözlerini noktaladı.