Avrupa Şampiyonası'nın favorilerinden Almanya, yarı finalde ev sahibi Fransa'ya Griezmann'ın 2 golüyle mağlup olurken, bu skor uzun süre konuşulmuştu.

Alman kamuoyu yenilginin şokunu yaşarken, ortaya ilgi çekici bir iddia atıldı. Yüksek tirajlı Alman gazetesi Bild, Fransız futbolcuları doping yapmakla suçladı. Gazete, iddiasını karşılaşma sonrası soyunma odasına girmelerine izin verilen bazı gazetelerin çektiği fotoğraflara dayandırdı.

Maçın ardından soyunma odasında Guronsan isimli bir içecek görüntülendiğini yazan gazete iddialarını çarpıcı bir şekilde sıraladı. İçeceğin kafein içerdiği ve kişinin tepki hızını arttırdığı, bu yüzden doping sayılması gerektiği belirtildi.

WADA'YA GÖRE DOPİNG DEĞİL 
Guronsan, WADA tarafından belirlenen yasaklı maddeler içerisinde bulunmuyor. Öte yandan, doping olayı hakkında konuşan Profesör Fritz Sörgel, "Futbolculara güç ya da enerji verecek her şey yasaktır. Bu tip maddeler tamamen doping kapsamına girer. Guronsan maddesi de doping sayılır" diyerek gazetenin iddiasına destek verdi.