Macaristan'ı 4-0 yenerek EURO2016'da çeyrek finale yükselen Belçika'da teknik direktör Marc Wilmots maç sonu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Wilmots'un açıklamaları:

"Hazard'a maç öncesi özgüvenini üst seviyede tutmasını, oynadığı oyundan keyif almasını ve bir kaptanın ağzını değil ayaklarını konuşturması gerektiğini söyledim. Bunu başardığı için memnunum."

"İLK YARI 3-0 OLMALIYDI"

"Eksiklik her zaman vardır. 4-0'lık galibiyetten sonra bile. Devre arasında en az 3-0 önde olmalıydık. Golü bulamadıkça Macaristan daha da cesaretlendi. İkinci yarıda iyi oynamadığımız bir periyot var. Oyuncularımı bu konuda eleştirebilirim. Biz iyi top yapan bir takımız. Oyuncularım o dönemde bunu daha iyi yapmalıydık. Hızlı oynadığımız zaman her takımın defansını çözebiliriz."

"TAKIM SAVUNMASINI İYİ YAPTIK"

"Bugün 4-2-3-1 oynadık. 4 hücum oyuncusuyla oynadık. İkinci yarının başlarındaki oyun beni memnun etmedi. Defansif anlamda biraz kırgın olduğumuz söylenebilir. Bu yüzden takım savunması önemli. Bugün bunu başardık. Bu konudan dolayı mutluyum."

"ALMANYA İLE FİNAL OYNARSAK..."

"Henüz finale kalmış veya bir şey kazanmış değiliz. Almanya ile final oynarsak bu müthiş olur ama bizim önce sonraki maça hazırlanmamız lazım. Almanya ile benzer sistemimiz olduğu için olası bir final futbol şölenine dönebilir."

"VERMAELEN OLMAYACAK AMA..."

"4 yıl önce hak etmediğimiz şekilde acımasızca eleştirildik ama bunlara kafa takmadık. Aynı düşüncelerle ilerliyoruz. Benim görevim takımı izlemek analiz etmek. Kişilerin olumsuz eleştirilerini analiz etmek değil. Sonraki maçta Vermaelen olmayacak ama bu sorun değil. Kadroma güveniyorum. Oynamasını tercih ederdim ama eksikliğini hissedeceğimizi sanmıyorum."