EURO2016'nın sürpriz takımı İzlanda'nın stoperi Ragnar Sigurdsson, turnuvada yakaladıkları başarının sırrını açıkladı.

Başarılarının özel bir sırrı olmadığını dile getiren Sigurdsson, "Başarımızın özel bir sırrı yok. İyi bir takımız. Sahada verilen görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Antrenörlerimizi iyi dinliyoruz ve onlara güveniyoruz." dedi.

Maçlara hazırlanmaları ile ilgili açıklama yapan Siggurdson, "Hiçbir takıma boyun eğmememiz gerektiğini düşünüyoruz. Onları nasıl yenebiliriz diye plan yapıyoruz. Sırrımız yok." ifadelerini kullandı.

EURO2016 son 16 turunda kazandıkları İngiltere karşılaşması hakkında konuşan Sigurdsson, " Kendimize inanıyorduk. Bir planımız vardı ve bunu maç sonuna kadar uyguladık. Bence ikinci golden sonra paniklediler. Bu bizim işimize geldi çünkü ne yapmamız gerektiğini biliyorduk" dedi.

Çeyrek final turunda karşılaşacakları Fransa maçı için gergin olmadıklarını dile getiren Sigurdsson, " Üzerimizde baskı hissetmiyoruz. Maç öncesinde heyecanlanıyoruz ancak maç başladığı anda bu sona eriyor." diye konuştu.

Fransa'nın çok güçlü bir ekip olduğu belirten İzlandalı savunması, " Bence onlar hala en iyi performanslarını sergilemediler. Bize karşı daha da hırslı çıkacaklardır. Her top için savaşmak gerekecek. Fransa çok iyi bir takım ancak biz de neler yapmamız gerektiğini biliyoruz" dedi.