Attığı golle Avrupa Futbol Şampiyonaları tarihine geçen İsviçre'nin yıldızı Xherdan Shaqiri, Polonya'ya son 16 turunda penaltı atışları sonucunda elendikleri maçın ardından konuştu.

"Ne söyleyeceğimi bilemiyorum." diyerek sözlerine başlayan Xherdan Shaqiri, "Polonyalı oyuncuların tamamı profesyonel. Neden kendi taraftarlarının önünde değil de gidip bizim taraftarlarımızın önünde sevindiler bilemiyorum. Ne diyebilirim ki." yorumunu yaptı.

Attığı gol ile ilgili gelen soruya Shaqiri, "Beni çok iyi tanımadığınız belli. Ben bunun gibi daha pek çok güzel gol attım. Gerçekten önemli bir golü çünkü takıma tekrar bir inanç aşılamıştı. Elbette gol de güzeldi. Ancak, maçın sonu güzel bitmedi ve bu nedenle üzgünüm." ifadelerini kullandı.

Kaçırdığı penaltı nedeniyle İsviçre'nin elenmesine neden olan takım arkadaşı Granit Xhaka ile ilgili soruya ise Shaqiri, "Granit, çok profesyonel bir oyuncudur. Eminim bununla baş edecektir. Futbol böyle, herkes hatalar yapabilir. Bazen en iyiler bile hatalar yapar. Umarım, Dünya Kupası son 16 turunda bir gol atar ve bunu unutur." sözleriyle konuşmasını noktaladı.