EURO2016'ya 1 puanla veda eden Rusya Milli Takımı'nın iki yıldızının Monte Carlo'da verdiği parti ülkeyi karıştırdı.

Turnuvaya veda etmelerinin hemen ardından özel uçak ile tatil için Monte Carlo'ya geçtiği belirtilen Alexander Kokorin ve Pavel Mamaev'in, tanesi 500 euro olan şampanyalardan 500 şişe açtırdığı ve 250 bin euro ödediği kaydedildi.

Basına düşen görüntülerde, ikilinin Monte Carlo'nun en ünlü kulübü olan Twiga'da şampanyaları Rusya Milli Marşı eşliğinde servis ettirmesi de büyük tepki topladı.

İKİ OYUNCU DA KARDO DIŞI BIRAKILDI

Bu görüntülerin ardından Krasnodar Mamaev'i, Zenit de Kokorin'i kadro dışı bıraktığını ve iki kulüp oyuncularına ciddi bir ceza vereceklerini açıkladı.

Zenit Genel Direktörü Maxim Mitrofanov, "Maalesef Rus oyuncular çok fazla skandallara karışıyor. Biz kendi araştırmalarımıza devam ediyoruz. Rus futbolunun itibarını zedeleyecek bu davranış nedeniyle büyük para cezası öngörüyoruz" ifaelerini kullandı.

ALEXANDER KOKORIN: "BİZİM İLGİMİZ YOK"

Olayın baş kahramanlarından Kokorin ise, partiyi organize edenin kendileri olmadığını ve olayların gelişimini kendilerinin ayarlamadığını açıkladı.

Kokorin, "Birileri doğum günü kutluyordu, ortamda çok fazla Rus vardı ve biz de oradaydık. Olayların gelişimiyle, basında bahsedilen parayla ilgimiz yok. Öyle bir para harcanacak olsa, sadece şampanya değil, bütün mekan satın alınır" dedi.

Rus Spor Bakanı Vitaly Mutko ise, iki oyuncunun davranışı ile ilgili gerekeni yapacaklarını belirtti.