Romanya Teknik Direktörü Anghel Iordanescu, Arnavutluk'a 1-0 kaybedip EURO2016'ya veda ettikleri maçın ardından basının karşısına çıktı.

İlk olarak "İstifa edecek misiniz?" sorusuyla karşılaşan Anghel Iordanescu'nun sözleri şu şekilde...

"Gazeteciler tarafından böyle bir soru geleceğini biliyordum. Henüz Romanya futboluna katkı yapmadığımı göz önüne alırsak bu soru doğal.

Fransa maçında iyi başladık ama şanssızlıktan yenildik. İkinci maçımızda iyi oynadık. Bugün ise yaptığımız bir hata bize pahalıya mal oldu. İyi başladığımız bir maçta geriye düştük. İkinci devrede bunu terse çevirmeye çalıştık ama yeterli olmadı. Eğer ikinci yarının ortaların da bir gol bulsaydık sonuç farklı olurdu. Bir çok tecrübeli bir takımız ancak ben önümüzdeki günlerde istifa sorularının geleceğini biliyorum.

Performansımızı dikkate almayıp sonuçları değerlendireceksiniz. Futbol böyle bir oyun. Bunun utanç olup olmadığını soracaksınız. Bunu bana değil Romanya Futbool Federasyonu'na sorabilirsiniz."

"DAHA FAZLA DESTEK BEKLERDİK"

"Taraftarımızdan bugün daha fazla destek beklerdik. Arnavut taraftarların takımlarına enerji verdiklerini gözardı etmemeliyiz."