İsviçre Teknik Direktörü Vladimir Petkovic, Polonya'ya penaltı atışları sonucunda elenip EURO2016'ya veda ettikleri maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Vladimir Petkovic'in maç sonu sözleri...

"Granit Xhaka için çok üzgünüm. Fakat, bugünkü mağlubiyet sadece Xhaka ile ilgili değil. Biz, İsviçre olarak kaybettik ve bunun için daha çok üzgünüm. Oyuncularım her şeylerini sahaya verdiler ve neler yapabileceklerini gösterdiler. Ne yazık ki bazı hatalar yaptık ve bunun bedelini ödedik. Penaltı atışları, piyango gibidir. Kaçan 1 penaltının bile karşılığı çok zalimce olabiliyor."

"HER ŞEYİMİZİ SAHAYA KOYDUK"

"Maçın başında çok gerginik. Sonra oyunu domine etmeye başladık. İkinci yarıda daha iyi olan tarafıtk ve ikinci golü atmayı da hak etmiştik. Her şeyimizi sahayA koyduk. İsviçre'nin büyük turnuvalardan sürekli penaltıyla elenmesi olayı tekrar etti ve bunun için gerçekten üzgünüm."

"GOL SHAQIRI'NİN İNANCI VE KALİTESİ"

"Xherdan Shaqiri'ye devrede özellikle bir şey söylemedim. Sahada birçok kez pozisyonunu değiştirerek oyunu etkilemeye çalıştı. İkinci yarıda çok çalıştı. Gol onun inancı ve kalitesi. Ayrıca, biraz şansı da yaver gitti."

"PENALTILAR RULET GİBİ"

"Genel olarak bakacak olursak, EURO2016'da çok iyi 4 maç oynadık. Ancak, penaltılar rulet gibidir ve biz elendik."