Polonya Teknik Direktörü Adam Nawalka, İsviçre'yi penaltı atışları sonucunda eleyip EURO2016'da çeyrek finale yükseldikleri mücadelenin ardından konuştu.

İşte Adam Nawalka'nın sözleri...

"İsviçre'nin dünya çapında savunma ve hücum oyuncuları var. Böyle zorlu bir maç olması sürpriz olmadı. Biz genellikle derinde savunma yapıp, kontra ataklarla kendimize fırsatlar yarattık. Ancak, nasıl gol atabildiklerini gördünüz. Benim takımımın potansiyeli üzerine bir taktiğimiz vardı. Savunmadan hücuma hızlı çıkarak atak yaptık ve oyunda kontrolü böyle sağladık."

"İLK YARIDA DAHA FAZLA GOL ATABİLİRDİK"

"İlk yarıda mükemmel oynadık, harikaydık. Birçok pozisyon yakaladık ve gol attık. Ancak, daha fazla atıp oyunu tamamen domine edebilirdik. Duyguların yoğun olduğu bir maçtı. Biz de işimizi harika yaptık. Şimdi önümüzdeki maça daha özgüvenli çıkacağız. Mental olarak hazırlanacağız. Hala EURO2016'nın devamı için yeterli zihinsel gücümüz var."

"PENALTILARI KİM ATACAK BİLİYORDUK"

"Bu maça hazırlanırken, penaltılara da özel olarak hazırlanmıştık. Olabilecek en iyi şekilde hazırlık yaptık. Onların hangi 5 oyuncusunun penaltı atacağını da biliyorduk. Bizden de kimlerin atacağı belliydi ve sonuç istediğimiz gibi oldu."