2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO2016) yarı finalinde Fransa'ya 2-0 yenilerek elenen Almanya Milli Takımı'nda forma giyen Türk asıllı futbolcu Mesut Özil'in, başarılı bir organizasyon düzenlemesinden dolayı Fransa'ya teşekkür etmesi, ev sahibi ülke basınında büyük takdir topladı.

Fransa'nın önde gelen radyo ve televizyon kanalları ile gazetelerin haber sitelerinde, tecrübeli futbolcunun, yayımladığı mesajla saha içinde olduğu kadar saha dışında da kalitesini gösterdiği yönünde yorumlar yapıldı.

RTL, RMC, BFM televizyon kanalları ve L'Express dergisi, Mesut Özil'in sosyal paylaşım sitesinden, gerçekleştirdiği başarılı organizasyondan dolayı Fransa'yı tebrik etmesine geniş yer verdi.

Mesut Özil, mesajında, "Acı yenilginin üzüntüsünü hala hissediyorum. Şans bizim yanımızda değildi ancak Fransa'yı müthiş ev sahipliğinden ötürü tebrik ediyorum. Tüm tartışmalara rağmen Kasım 2015'ten beri ülkenin her yerindeki güvenlik önlemleri nedeniyle takımı ve özellikle de halkı tebriği hak ediyor. Elveda ve teşekkürler Fransa!" ifadelerini kullanmıştı.