2016 Avrupa Şampiyonası C Grubu'nda Kuzey İrlanda ile Almanya karşı karşıya geldi. Parc des Princes'de oynanan maçta kazanan 1-0'lık skorla Almanya oldu.

Almanya'ya galibiyeti getiren golü 29. dakikada Beşiktaşlı Mario Gomez kaydetti. Gomez'e asisti yapan isim Thomas Müller oldu.

Bu galibiyetin ardından Almanya, C Grubu'nu 7 puanla ve averajla Polonya'nın önünde lider kapattı. Kuzey İrlanda ise grubu 3 puanal 3. sırada tamamladı.

MÜLLER, MESUT, GÖTZE KAÇIRDI, MARIO GOMEZ İSE...
Almanya'ya Kuzey İrlanda karşısında turnuvada şu ana kadar ki en rahat maçını oynadı. İlk düdükten itibaren oyunda büyük üstünlük kuran Almanya, Kuzey İrlanda'nın kalesien izin vermedi. İlk yarıda Thomas Müller, Mesut Özil ve Mario Götze ile kale önünde oldukça net fırsatlar kaçıran Almanya, 29. dakikada Mario Gomez ile güldü. Türkiye'de Beşiktaş formasıyla gol kralı olan Gomez, Thomas Müller'in pasında topu ağlara göndererek skoru 1-0 yaptı ve soyunma odasına Almanya önde gitti. Bu arada Almanya'da ilk yarıda Müller'in iki topu direkten döndü.GÖTZE İKİNCİ YARIDA DA KAÇIRDI!
İkinci yarıya da oldukça istekli ve üstün başlayan Almanya, oyunu tam anlamıyla Kuzey İrlanda ceza sahasına yıktı. Almanya akınlarında Mario Götze, son topla buluştuğu her pozisyonda net golleri kaçırarak saç baş yoldurttu. Almanya'da Mario Gomez ikinci yarıda da etkili olurken, kaleci Michael McGovern'i geçemedi. Karşılaşmada 29. dakikadaki Gomez'in golü dışında başka gol olmayınca, Almanya tek golle hem maçı hem de liderliği kazandı.

*Cha! Cha! Cha! (Mario Gomez için Almanya'da yapılan şarkı)