Slovakya'nın Liverpoollu yıldız savunmacısı Martin Skrtel, İngiltere ile oynayacakları kritik maç öncesi açıklamalarda bulundu.

İşte Martin Skrtel'in basın toplantısındaki sözleri...

"Küçük bir ülke olarak bizim için bu maç olağanüstü önemli. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ilk kez oynuyoruz ve tüm taraftarlarımız buraya geliyor. Oyuncular ve taraftarlar arasında mükemmel bir bağ olduğunu görebilirsiniz. Şu an çok mutluyuz, çünkü onlara harika bir Rusya galibiyeti hediye ettik. Muhteşem bir histi gerçekten."

"KÜÇÜK ÜLKELERİN DAHA BÜYÜK RUHU VAR"

"Küçük ülkelerde daha büyük bir ruh oluyor. Özellikle, büyük ülkelere karşı oynarken çok büyük motive oluyorlar. Slovakya ile Rusya'yı kıyaslayamazsınız mesela. Rusya, Slovakya'tan katbekat büyük bir ülke ama sahada 11 kişiye karşılık 11 kişi var.

Biz de Rusya'ya karşı isteğimizi ve yüreğimizi sahaya koyduk. Bu performansımızı koruyup, İngiltere'ye karşı da iyi bir sonuç almak istiyoruz. Böylece üst tura kalma başarısı gösterebiliriz. Bizim kaybedecek bir şeyimiz yok, baskı İngiltere'nin üstünde."

"İNGİLTERE, DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN BİRİ"

"Daniel Sturridge, harika bir oyuncu. İngiltere, yalnızca Sturridge veya Jamie Vardy'den, Harry Kane'den oluşmuuyor. Sadece forvetlerden kurulu bir takım değiller. Yenmemiz gereken 11 tane harika oyuncuları var. Fakat, biz bu mücadeleye hazırız. Rakibimizin dünyadaki en iyi takımlardan biri olan İngiltere olduğunu unutmadan mücadele edeceğiz. Takım olarak onları durdurmamız gerekiyor."