Fransa Ligi yılın futbolcusu galasında Zlatan İbrahimovic'in Fransızca konuşmasının ardından Hazard'ın, "Sana Fransızca öğretebilirim" demesi üzerine iki oyuncu arasında atışmalar başlamıştı.

İsveçli yıldız İbrahimovic'in Hazard'a, "Ben de sana nasıl gol atılacağını öğretirim" demesiyle tartışma devam etmişti.

İki süper yıldız EURO2016 E grubunun son maçlarında karşı karşıya gelecek. Belçika'nın İtalya'ya 2-0 mağlup olduğu karşılaşmanın ardından ağır eleştirilere maruz kalan Eden Hazard, " Eleştiriler benim için çok normal. İtalya maçında iyi oynayamadım. İnsanları mutlu etmek istiyorsak kazanmalıyız" dedi. Belçika'lı yıldız, "İbrahimovic'ten iyi misin?" sorusuna " Kariyerlerimize bakarsak İbrahimovic daha iyi gözüküyor. Onun daha çok golü var fakat bizim sahadaki görevlerimiz başka" dedi.

Belçikalı yıldız, "İbrahimovic'e ne öğretebilirsin?" sorusuna cevabı ise: " Ben hiçbir zaman kendimi onunla kıyaslamak istemiyorum. Onun kadar gol atamayacağım. Herkes başkasından bir şeyler öğrenebilir. Eğer isterse ona çalım atmayı öğretebilirim." şeklinde oldu.

Zafer zamanı

İsveç karşısında 3 puanı almak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Hazard, "2014 senesinde de İbrahimovic'in oynadığı PSG'yi Şampiyonlar Ligi'nden elemeyi başarmıştık. Kazanmak için çalışacağız, savaşacağız." dedi.