Eski hakem ve futbol yazarı Selçuk Dereli, dün akşam oynanan ve Portekiz'in 1-0 kazanarak Avrupa şampiyonu olduğu final maçının ardından Fenerbahçelileri çıldırtacak bir tweet attı.

Maçın ardından kupa seremonisini yorumlayan eski hakem, Fenerbahçe'ye göndermede bulundu ve "Ne ışıkları kestiler ne de çamura yattılar" tweet'ini attı.

Bu tweet'in ardından Fenerbahçeliler, Dereli'ye büyük tepki gösterirken, Galatasaraylılar ise destek çıktı.Selçuk Dereli'nin "Işıkları kestiler" yorumunu yaptığı maç ise Türk futbol tarihinin en gergin maçlarından biri olan ve 0-0'lık skorla Kadıköy'de Galatasaray'ın şampiyon olduğu karşılaşma...

Hatırlanacağı üzere Süper Final'in son karşılaşması olan o maçta, Galatasaray, Fenerbahçe karşısında kendisine yetecek skoru almış ve golsüz beraberlikle lig şampiyonu olmuştu.

90 dakika sonunda ise polisin orantısız güç kullanması ve aşırı biber gazı sıkılması nedeniyle olaylar çıkmış, taraftar sahaya girmiş ve Saracoğlu adeta savaş alanına dönmüştü.

Tüm stat boşaldıktan sonra ise Galatasaray, karanlıkta lig şampiyonluğu sevincini yaşamıştı.

Fenerbahçelilerin Selçuk Dereli'ye tepki göstermesinin bir başka sebebi ise Sarı lacivertliler'in şampiyonluğu kaçırdığı 2005/2006 sezonundaki Denizlispor maçının hakemi olması...

O sezon yıldızlar topluluğu kadrosuyla şampiyonluğun en güçlü adayı olan Fenerbahçe, son maçta Denizlispor'la 1-1 berabere kalmış ve şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray'a kaptırmıştı.

Maç içinde oyun birçok kez durmuş, sahaya atılan konfetiler sebebiyle Selçuk Dereli maçın sonuna tam 16 dakikalık uzatma eklemişti.

Fenerbahçeliler, 1-1'lik skorla şampiyonluğu kaçırmalarının en büyük sorumlusu olarak maçı tatil etmediği ve devam ettirdiği gerekçsiyle Selçuk Dereli'yi gördüler.

Dereli'nin Fenerbahçe'yi hedef alan bu tweet'i Fenerbahçelilerin büyük tepkisini çekti.