Avusturya Milli Takım Teknik Direktörü Marcel Koller, Portekiz ile 0-0 berabere kaldıkları EURO2016 mücadelesinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

İşte Marcel Koller'in basın toplantısındaki maç analizi...

"Bence çok zorlayıcı bir maç oynadık Portekiz karşısında. Bizim açımızdan bakıldığında, bir önceki maça göre kendimizi düzelttik ve performansımızı artırdık. Bizim de iyi pozisyonlarımız oldu. Maçı kazanabilirdik. Oyuncularım çok efor sarf ettiler. Çok koştular.

Şanslıydık. Penaltının direkten dönmesi bizim açımızdan büyük şans anıydı. Açılış maçına göre çok daha olgun, çok daha sakindik. Bu 1 puan önümüzdeki salı için bize final oynama şansı tanıdı."

Kaleci Robert Almer'in performansı...

"Robert Almer, milli takımda her zaman iyi performans sergiledi. Ben 4.5 sene önce göreve başladığımda takımında oynamıyordu. Biz kalitesine güvendik ve milli takıma davet ettik. Çok sakin ve kaliteli bir kaleci. Fiziksel özelliklerden dolayı da sıradışı kurtarışlar yapabiliyor. Bugün bunu birçok kez yaptı. Ben kendimi şanslı olarak değerlendiriyorum. Turnuvadan önce dizinden bir sakatlık geçirmişti, maç formundan emin değildik ama bugün kalitesini bir kez daha gösterdi. Kendisi takımın özgüveni için fantastik bir performans sergiliyor. Sahadan 1 puan ile ayrılmamıza çok önemli bir katkısı oldu."

Janko'nun oynamaması, Alaba'nın değişmesi...

"Marc Janko'nun maç performansının eksik olduğunu düşündük. Basel'de de son haftalarda oynamıyordu. Bizim biraz daha yerden, biraz daha hızlı oynamamız gerekiyordu. Bu tarz turnuvalarda oyuncuyu baştan hazırlama şansınız olmuyor, onun da antrenman eksiği vardı. Farklı bir strateji geliştirmemiz gerekiyordu ve bence bunu da başardık.

David Alaba ise kulübündekine nazaran daha önde oynadı ve iyi bir performans sergiledi. Kendisi çok yorulduğu için oyundan almayı tercih ettim. Sadece David Alaba değil, birkaç oyuncu daha çok yorgundu ama ne yazık ki 3 oyuncu değiştirebildim. Daha fazla hakkım olsa, daha fazla oyuncu değiştirirdim."