İtalya Milli Takımı'nın genç teknik direktörü Antonio Conte, Almanya ile oynayacakları EURO2016 çeyrek final maçından önce basın toplantısında konuştu.

İşte Antonio Conte'nin sözleri...

"Dünyanın en güçlü takımıyla oynayacağız. Bence, şu anda İspanya'dan da çok daha iyi bir takımlar. Her türlü güçlü özellikleri var. Teknik yetenekler, kabiliyet, fiziksel güç, organizasyon, taktiksel hazırlık... Şu an dünyanın en komple takımı Almanya. Ayrıca, kadrolarında çok güçlü oyuncuları da var."

"1 AY ÖNCESİNDE KİMSE BİZE ŞANS VERMİYORDU"

"1 ay öncesine gidecek olursak, kimse bizim takımımızı adaylar arasına koymuyordu. Şimdi, çeyrek final ile birlikte bir sürü insanın bizi konuştuğunu görüyorum. EURO2016'ya çok düşük bir krediyle başlamıştık. Sadece İtalyan medyası değil, uluslararası basın da bize şans vermiyordu. Herkes, İtalyanlar'ın karanlık günlerde olduğunu düşünüyordu. Bizse çok çalışarak, bir organizasyon kurarak ve 23 çalışkan oyuncuyla neler yapabileceğimizi gösterdik. İspanya karşısındaki olağanüstü oyunumuz da bunun bir ispatı. Cumartesi günü de Almanya'ya karşı olağanüstü bir oyun çıkaracağız."

"ALMANYA İLE OYNADIĞIMIZ MAÇTAN DERSLER ÇIKARDIK"

"Almanya ile mart ayında oynadığımız hazırlık maçından bu yana kaydadeğer bir yükseliş gösterdik. Derslerimizden mükemmel şekilde dersler çıkardık. Bizim için çok iyi bir hazırlık maçı oldu ve kendimizi çok iyi gördük. Hatalarımız, eksiklerimiz net şekilde ortaya çıkmıştı."

"STRESE GEREK YOK! RAKİBİ ÇALIŞTIK"

"Oyuncuların yaşayacakları stres ile ilgili yapabileceğim bir şey yok. Duygusal durumlardan daha önemli problemlerimiz var. ALmanya'ya bakınca, dünyanın en iyisi olduklarını görüyoruz. Benim bakış açıma göre, oyuncuların stres yapmalarına gerek yok. Rakibimize çok iyi çalıştık. İspanya maçından daha farklı olacak. Güçlü ve zayıf yanlarımızı biliyoruz. Rakibimizin de özelliklerinin farkındayız."

"SARI KART CEZASI, AKLIMIZDAKİ SON ŞEY"

"Daniele De Rossi, bu maça %120 hazır olacak. 11 oyuncumun da sarı kart ceza sınırında olması kadro kurmamı etkilemez. Oyuncularımın da böyle bir endişesi olmaması gerekiyor. Çünkü, son çıktıkları maç bu olabilir. Sarı kart görüp görmemek gibi bir şey akıllarındaki son şey olabilir."