2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) A Grubu'nda mücadele eden Arnavutluk Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Ansi Agolli, Türkiye'nin grubunda iyi yerlere geleceğine inandığını söyledi.

Agolli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, D Grubu'nda mücadele eden Türkiye'yi desteklediğini belirterek, "Hırvatistan ile oynanan maçı seyrettim. Aslında Türkiye kötü oynamadı. Gole kadar pozisyona girdiler, maç ortadaydı. Sonuçta, Hırvatistan dünyanın en iyi oyuncularından kurulu bir takım. Onlara yenilmek dünyanın sonu değil. Türkiye grubunda iyi yerlere gelecek." diye konuştu.

İkinci maçında ev sahibi Fransa'ya 2-0 yenilen Arnavutluk'un şansız olduğunu kaydeden Agolli, "Fransa karşısında son dakika golleriyle yıkıldık. Karşımızda dünyanın en iyi takımlarından biri vardı ve onlarla başa baş mücadele ettik. Bizim için yeni bir deneyim oldu." ifadelerini kullandı.

Ansi Agolli, Fransa'ya keyif yapmaya gelmediklerini ve Romanya'dan üç puan aldıkları takdirde turnuvaya devam edeceklerine inandığı aktardı. Agolli, "Buraya gelen oyuncuların çoğu büyük ligleri ve büyük kulüpleri temsil ediyor. Ben ise Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Azerbaycan'ın Karabağ takımını temsil etmekten gurur duyuyorum." diyerek sözlerini tamamladı.